.: HOME :. .: O HŘE :. .: STÁHNI :. .: FAQ :. .: FOTO :. .: ČLÁNKY :. .: DISKUZE :. .: ODKAZY :. .: NAPIŠTE MI :.
HOME HOME Simulátor železničního
uzlu Brno
Poslední verze: JOP DOZ 2.5. 16.10.2014
O hře
Zde naleznete informace o simulátoru.
O co jde?
Jedná se o simulátor moderního elektronického stavědla, kterému se příkazy zadávají z téměř "obyčejného" počítače(tzv. zadávací počítač) a to pomocí klávesnice nebo myši. Na zobrazovací jednotce zadávacího počítače se obsluhujícímu zaměstnanci zobrazuje reliéf kolejiště řízené oblasti s vyznačením stavů všech prvků (návěstidla, výhybky, kolejové úseky apod.) a některé další údaje. V reálném provozu u Českých drah jsou tato moderní elektronická stavědla instalována a provozována např. v Praze hl.n., Č. Budějovicích, Moravském Písku, Chocni, Mladé Boleslavi apod.
Můj simulátor "promění" váš počítač právě v tento zadávací počítač - "přenese" vás do funkce dispečera a řízení dopravy v celém Brněnském železničním uzlu bude jen a jen na vás.

Proč BRNO?
To je zajímavá otázka. Někomu by se mohlo zdát, že tam bydlím, ale není to pravda. Ve skutečnosti to mám skoro 200km daleko a byl jsem tam jen několikrát. Pro uzel Brno jsem se rozhodl kvůli jeho rozsáhlosti a zajímavosti. Hned jak jsem kdysi spatřil jeho plánky a prvně jsem projížděl Brnem hl.n., rozhodl jsem se, že to musím zkusit udělat!

Co je zpracováno?
Podívejte se na situační plánek uzlu BRNO. V mém simulátoru je zpracován co se týče stanic celý železniční uzel BRNO. Jedná se o: Snažil jsem se zpracovat stanice co nejreálněji, ovšem menším úpravám jsem se nevyhnul. Někde je třeba méně kolejí, chybí nepodstatné a nevyužívané odstavné koleje atd. I po těchto úpravách jde ale o velmi rozsáhlý celek.   V simulaci naznačené sousední stanice(kvůli oboustrannému provozu na dvojkolejné trati vedoucí do těchto stanic z Brna) s Brnem jsou : Zvláštní postavení mezi nimi má stanice Střelice. Do ní totiž vede z Brna Horních Heršpic dvojkolejná trať, která se ovšem ve Střelicích dělí na 2 jednokolejky. Z toho důvodu jsou Střelice zpracovány také.   Pokud vás tedy zajímá jak jsem zpracoval jednotlivé stanice já, podívejte se na screen ze simulátoru: Obrázek simulátoru (v GIF 65kb plné rozlišení)

To jinde ještě nebylo
Mám také v hlavě několik nápadů, které jsem ještě v jiném simulátoru neviděl a v Brně se dají dobře realizovat.

Co je třeba ještě dodělat?
Je jistě ještě spoustu věcí, které je třeba udělat. Jsou to např.
Kdy bude vše hotové?
Tento datum si zatím ani přibližně netroufám odhadnout. Vše záleží především na tom, kolik budu mít volného času. Navíc program tohoto druhu se dá neustále vylepšovat a hotový není vlastně nikdy. Proto buďte prosím trpěliví, vždy po určitém čase vydám novou verzi, kde můžete vývoj zmapovat.

© 2005-2014 Koudy Šíření obsahu webu bez souhlasu autora není dovoleno; Powered by PHP&MySQL, HTML 4.01 Transitional Valid